preklady Bardejov 👉preklady - Bardejov 👉prekladatelia - Bardejov 👉expresné preklady 👉prekladateľský blog 💎ANGLINO.EU
spoľahlivé preklady - Bardejov - anglický a nemecký jazyk
0948 117 111
📧 fluency@fluency.sk
PON - PIA 9:00 - 17:00

Ako si objednať preklad potvrdenia do školy z/do anglického alebo nemeckého jazyka?

Prečítajte si naše rady pre klientov ohľadne prekladu potvrdení v oblasti vzdelávania a zabezpečte si kvalitný preklad potvrdenia do školy.

Preklad školského potvrdenia do AJ/NJ

Preklad dokumentu potvrdzujúci návštevu školy Vám odporúčame dať si preložiť ako firemný odborný preklad alebo úradný preklad. V zásade sa tieto dva preklady textom a obsahom nijako nelíšia (sú identické) avšak overené sú rozdielne. Kým firemný nesie pečiatku firmy, úradný typ je zviazaný a má okrúhlu pečiatku úradného prekladateľa.
Pri prekladoch v smere zo slovenského do anglického jazyka alebo v smere zo slovenského do nemeckého jazyka, na základe našich skúseností Vám stačí si objednať firemný preklad. Zahraničné vzdelávacie inštitúcie, školy, univerzity, prípadne dokonca aj štátne inštitúcie preklady od slovenských prekladateľských firiem overené na úrovni firemného prekladu v rámci dokumentu potvrdenia o návšteve školy alebo akéhokoľvek iného prekladu školského potvrdenia bez problémov akceptujú.
Ojedinele, obzvlášť najmä pri súdnych pojednávaniach prípadne iných právnych úkonoch je potrebný úradný preklad. Preto v prípade, že sa chystáte predložiť Váš preklad potvrdenia o návšteve školy na štátny úrad alebo súdnu inštitúciu, zvážte radšej výber úradného prekladu.

Preklad školského potvrdenia z AJ/NJ

Pri opačnom smere prekladu, t.j. z cudzích jazykov (anglického alebo nemeckého) do slovenského jazyka opäť platí, že máte na výber z vyššie uvedených dvoch typov prekladov. Podobne platí aj to, že obsahovo sa nijako nelíšia, rozdiel je len v overení daného prekladu potvrdenia do školy.
Bežne aj tu platí zásada, že firemný preklad akceptujú vo veľkej miere vzdelávacie inštitúcie, firmy, organizácie, kultúrne inštitúcie, ale aj niektoré oficiálne orgány, ktoré nepožadujú úradne overený status daného prekladu školského potvrdenia.
Klientom pre istotu odporúčame si vopred zistiť u adresáta prekladu, ktorému sa chystajú preklad školského potvrdenia odovzdať, aký typ overenia prekladu je požadovaný.
Pokiaľ potrebujete firemný preklad Vášho školského potvrdenia, veľmi radi Vám s ním pomôžeme v agentúre FLUENCY a to aj v super-rýchlych lehotách dodania. :)